بازسازی بدنه BMW X3

commentبدون دیدگاه

بازسازی بدنه BMW X3

خودروی BMW X3 برای احیاء رنگ ، رنگ آمیزی سپرها و احیای چراغ به ما مراجعه کردند که با بهترین متریال و در کمترین زمان خدمتشون ارائه کردیم . بریم در مورد این خودرو بیشتر بدونیم .

بازسازی بدنه BMW X3
مزایا و معایب ب ام و X3 3.0si

بررسی اجمالی

به نظر میرسد قبل از آنکه تب شاسی بلند سواری کل دنیا را فرا گیرد، ب ام و آینده را پیش بینی کرده بود، چون درست در زمانی که همه نام ب ام و را با سدان های اسپرت، کوپه ها و موتور سیکلت هایش میشناختند، ناگهان کمپانی باواریایی تصمیم گرفت به دنیای ناشناخته شاسی بلندها ورود کند؛ حاصل این تفکر به تولید اولین نسل از X5 ختم شد که هرچند شروع ایده آلی برای اسم پر آوازه ب ام و به حساب نمی آمد اما باعث شد که پای بایرنی ها به ساخت خودروهای بلندقامت باز شود تا کمی بعد که کراس‌اوورسواری به نوعی تبدیل به مُد روز شد، ب ام و برای بهره بردن از این بازار پر رونق آماده باشد؛ در این مقاله “تیونینگ مرادی” قصد داریم نگاهی نزدیک تر به یکی دیگر از کراس اوورهای قدیمی این کمپانی داشته باشیم.

بررسی ب ام و X3 3.0si

خودرویی که به بی نقصی شاسی بلندهای امروزی ب ام و نیست اما از بسیاری جهات خودروئی قابل احترام محسوب میشود، بخصوص که این روزها میشود با پول خرید یک کراس اوور صفر کیلومتر چینی، این محصول قدرتمند با کد X3 را خریداری کرد که هرچند حسابی پا به سن گذاشته و با توجه به هزینه های نگهداری سرسام آور، بسیاری از مشتریان را از خود فراری میدهد، اما در هر صورت با این همه اعتبار و ویژگی های فنی عالی، پیشنهادی وسوسه انگیز تلقی میشود.

داخل ب ام و X3 3.0si

در خصوص طراحی داخلی هم میتوان نکات را به دو دسته مثبت و منفی تقسیم کرد. از طرفی طراحی ساده و نه چندان شور انگیز برخی قسمت ها مثل کنسول میانی، دریچه های تهویه و نشانگرهای پشت آمپر، آن حس هیجانی که از یک کراس اوور اسپرت انتظار میرود را برآورده نکرده اند اما در طرف مقابل کیفیت مناسب متریال استفاده شده در تلفیق با ارگونومی کم نقص کابین و طراحی هوشمندانه نمایشگر عریض بالای داشبورد و فرمان خوش دست ب ام و، نکات منفی مورد اشاره را کمرنگ نموده اند. بخصوص که اصالت طراحی داخلی ب ام و برای بسیاری از مشتریان مهمتر از طراحی بزک شده و رنگ و لعاب فانتزی خودروهای امروزی است و از این حیث، برخی از بیمر سواران حتی تکراری بودن کابین X3 را خوشایند میدانند.

در خصوص فضاسازی هم باید گفت روی تمامی صندلی های X3 جای سر عالی است اما همسفر پنجم که روی قسمت وسطی صنلی عقب مینشیند باید محل برآمده حاصل از عبور میل گاردان را زیر پای خود تحمل کند. در مورد صندوق عقب هم اوضاع بر وفق مراد است و X3 برای مسافرت های خانوادگی فضای کافی در اختیارتان قرار خواهد داد، همچنین در صورت خواباندن صندلی های پشتی میتوان به محفظه ای کارآمد جهت حمل بار دست یافت و به نوعی ماشین را به یک وانت کابین دار تبدیل نمود.

طراحی ب ام و X3 3.0si

فکر میکنم بعد از تولید مدل محبوب X6 بود که ب ام و تازه متوجه شد باید شاسی بلندهایش را چطور طراحی کند و پس از آن کراس اوورهای کوچک و بزرگ ب ام و توانستند با ظاهری در شان نام این برند در انظار ظاهر شوند. اما X3 امروز ما مربوط به دورانی است که در آن ب ام و تصور میکرد یک SUV نباید خیلی هم ظاهر جوان پسندانه ای داشته باشد و در نتیجه میهمان امروز ما با ساختاری جعبه ای شکل و نه چندان ظریف قدم به عرصه وجود نهاد و از آنجایی که تخصص اصلی باواریایی ها در ساخت ماشین های اسپرت بود، این ظاهر متفاوت چندان ایده آل از کار در نیامد. در واقع نسل اول X3 در قیاس با سدان ها و کوپه های باواریایی هم دوره خودش مقدرای زمخت و در برخی زوایا ساده به چشم می آید و قادر نیست مثل امثال E46 به عنوان یک اثر ماندگار در تاریخ ایالت بایرن بدرخشد. اما با تمامی این انتقادها بازهم باید از تناسب اندام و هارمونی بی نقص خطوط در X3 به عنوان مواردی مثبت یاد کنیم، چراکه این نکات باعث شده اند ظاهر این محصول هنوز هم بعد از گذشت این همه سال، چندان دموده به نظر نرسد. همچنین دقت به یک سری ریزه کاری ها و استفاده از خطوط مستحکم بدنه باعث شده، X3 حس قدرت و جسارت را همزمان به بیننده القا نماید.

به زبان خلاصه، میهمان امروز ما زیباترین محصول دوران خود و یا حتی بهترین طراحی در میان خاندان ب ام و محسوب نمیشود اما به دلیل طراحی پخته و خوش ترکیب بخصوص در قسمت جلویی، همچنان علاقه مندان بسیاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

نمونه کارهای مشابه

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در واتس اپ مسئولی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
instagram